Je kunt deze handel gewoon inkopen van een particulier. Wel moet je ervoor zorgen dat je een boekstuk hebt voor je administratie waarop staat wat je hebt gekocht, wanneer en voor welke prijs. Alleen een bankafschrift is niet voldoende, daaraan is niet te zien dat het voor het bedrijf gekocht is. Laat de particulier dus een eenvoudig briefje opstellen met bovenstaande gegevens, die van hemzelf en die van jouw bedrijf. Samen met het bankafschrift geeft dat voldoende bewijs.
Een kwitantie (betaalbewijs) zou ook kunnen maar die wordt alleen bij kasbetalingen uitgegeven door de partij die het geld ontvangen heeft. Maar particulieren hebben in de regel geen kwitantieboekje.
Uiteraard mag er nergens btw worden vermeld of in vooraftrek worden genomen.
Toegevoegd na 4 minuten:
Als je via marktplaats van een ondernemer inkoopt, moet de verkopende partij een factuur opstellen met alles erop en eraan. Maar dat is wat m.i. wat dubieus, een onderneming die zaken verkoopt via marktplaats.