Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waarom worden (werden) transvetten gemaakt?

Voor zover ik begrijp zijn transvetten gehydroliseerde onverzadigde vetten. Dat lijkt hetzelfde als verzadigde vetten want de kromming (cis vorm) is door waterstofatomen recht gemaakt.

Toch lijkt het dat er bewust transvetten worden gemaakt. Dat is een katalytisch proces van hydrolysatie. Maar waarom dit proces doen als er van nature al verzadigde vetten zijn, is dat proces niet overbodig?

Dus is een transvet hetzelfde als een verzadigd vet en waarom doet men zoveel moeite om die te maken.

Zie voor een informatief filmpje voor de productie van transvetten: http://www.universiteitvannederland.nl/college/waarom-kun-je-het-onderste-puntje-van-een-cornetto-beter-niet-opeten/

Toegevoegd na 7 uur:
https://www.youtube.com/watch?v=O9lL2KStW9s

avatar image
erotisi
9 jaar geleden

Waardoor kun je geen vissen kleiner dan 50cm opsporen met sonar van 2KHz?

Stel een vissersschip gebruikt sonarapparatuur om vissen op te sporen. De frequentie die ze hierbij gebruiken is 2 KHz. Dat heeft een golflengte van ongeveer 76 cm, en dus groter dan een vis lang is.

Nu blijkt het zo te zijn dat die frequentie niet toereikend omdat de golflengte te lang zou zijn. De vraag is nu hoe verplaatsen die geluidsgolven zich dan in water. Is dat niet sferisch en longitudinaal zodat heel de omgeving hoe groot die ook is de golven kunnen reflecteren. Het is toch niet zo dat een golflengte van 76cm zich horizontaal uitspreid?

Dus hoe werkt reflectie bij geluidsgolven onder water?

avatar image
erotisi
9 jaar geleden

Kun je ook schade krijgen als je een stroomdraad aanraakt terwijl je wel geaard bent?

Stel je raakt een stroomdraad aan waar 220 Volt op staat. Nu heb je rubber zolen aan dus vaak lijkt dat dan geen kwaad te kunnen omdat er geen gesloten stromend circuit is met de aarde. Maar toch gaat er stroom door je lichaam of niet? Zo ja waarom lijkt dat geen kwaad te kunnen dan?

Toegevoegd na 2 uur:
De vraag moet natuurlijk zijn in de omstandigheid dat je niet geaard bent maar geïsoleerd.

Hoewel aarding op zich al bijzonder is omdat blijkbaar zowel positieve als negatieve aardingen er kunnen zijn. Een waterkraan zal eerder positief geladen zijn maar die kun je net zo goed aarden als een negatief geladen object, hoe kan dat?

avatar image
erotisi
9 jaar geleden

Waardoor worden veel dingen zwart als je ze verbrand hebt?

Vaak zal daar misschien roet/verkoling de oorzaak van zijn? Roet ontstaat bij een onvolledige verbranding van koolstofhoudende brandstoffen.

Nu wordt zwart meestal gezien als iets wat ontstaat door volledige absorptie van licht. Maar waardoor is dat dan bij roet of iets anders, welke moleculen zijn daar verantwoordelijk voor. Is het zo dat het atoom Koolstof daar alleen voor zorgt of in combinatie met andere atomen?

En is het dan zo dat alleen stoffen waar koolstof in zit bij verbranding zwart worden?

avatar image
erotisi
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing