Krijgt massa zijn traagheid door interactie met het Higgsveld?
Deeltjes krijgen hun massa door het Higgsveld, maar is dat tevens de oorzaak van hun traagheid? Of is de reden die E. Mach geeft dat de materie daarvoor zorgt de reden?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Deeltjes krijgen hun massa door het Higgsveld, maar is dat tevens de oorzaak van hun traagheid? Of is de reden die E. Mach geeft dat de materie daarvoor zorgt de reden?
Bij ons staat de frituurpan wel eens in de keuken onder de afzuigkap.
Binnen 10 minuten nadat het apparaat aan is gezet is de temperatuur van het vet al rond de 180 graden.
Ik zou graag willen weten hoe lang het duurt tot het frituurvet weer is afgekoeld naar kamertemperatuur nadat de frituurpan weer uitgeschakeld is. De frituurpan voelt na gebruik nog enkele uren warm/heet aan de buitenkant.
In welke mate wordt je in de avond (+/- 19.00) nog bruin van de zon als het onbewolkt is met een temperatuur van tussen de 20 en 25 graden?
Dit verschil valt me al jaren op als iemand een sigaret of een joint rookt.
Hoe komt dit verschil in kleur tot stand?
Op menselijk nivo kun je zeggen dat het een voorafgaat aan het ander. Op grotere schaal wordt het lastiger om te zeggen wat eerder was door relativistische effecten. Maar kun je op hele kleine schaal ook nog iets zeggen over wat eerder en later gebeurt is of dat het een het gevolg is van het ander/de oorzaak?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing