Hoe verdun je azijn?
Ik moet voor een OPO azijn zodanig verdunnen dat het met maximaal 10 ml Natronloog reageert.
De Vraag is hoe doe ik dat?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik moet voor een OPO azijn zodanig verdunnen dat het met maximaal 10 ml Natronloog reageert.
De Vraag is hoe doe ik dat?
Mogelijk is het interessant dit te vergelijken met bijvoorbeeld microgolfstraling.
De jetski is een vaartuig. De voorwaartse kracht op dit vaartuig ontstaat doordat het water met een bepaalde snelheid een ( door de motor aangedreven) pomp ingaat en met een grotere snelheid de pomp verlaat. De voorwaarstse kracht Fvw hangt af van de snelheid v van de jetski: Fvw = 20 * (40 - v ) . De jetski ondervindt tijdens het varen ook een achterwaartse luchtwrijvingskracht Fw,l = 1,0 * v^2 . De andere wrijvingskrachten zijn vewaarloosbaar ten opzichte van deze luchtvrijvingskracht.
Voor het vak scheikunde moeten we het gehalte aan azijnzuur in huishoudazijn bepalen. Hiervoor hebben we 10,0 ml azijn in een maatkolf van 100,0 ml met water gedaan, en hiervan hebben we weer 10,0 ml in een erlenmeyer gedaan. Als indicator gebruikten we fenolftaline. Toen hebben we 4,75 g/L NaOH in een buret gedaan en getitreerd tot de kleur paars werd. Hoe bereken ik nu het gehalte azijnzuur?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing