Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Welke nuttige stoffen komen er precies vrij bij de afbraak van oplosbare vezels en welke bacteriën zorgen daar precies voor ?

Oplosbare vezels kunnen in water worden opgelost en deels of volledig door darmbacteriën worden afgebroken. Dit gebeurt echter pas in de dikke darm, terwijl brandstoffen al in de dunne darm worden geabsorbeerd. Bij de afbraak van oplosbare vezels komen stoffen vrij die je maag-darmwerking, bloedsuikerspiegel, cholesterolniveaus en immuunsysteem ten goede komen. Daarnaast synthetiseren je darmflora bepaalde essentiële voedingsstoffen, waaronder vitamine K.

bron https://www.salusi.nl/vezels-afvallen/



Mijn vraag is nu welke nuttige stoffen komen er dan precies vrij en welke bacteriën zorgen daar precies voor en hoe gaat dat in zijn werk?

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Bestaan er ook nuttige virussen in het lichaam?

Over het algemeen wordt aangenomen dat er naast slechte ook goede bacterien voorkomen, maar bestaan er ook virussen die iets nuttigs doen? En dan bedoel ik dus geen (al dan niet genetisch aangepaste) virussen die in een laboratorium of op kweek iets produceren voor de mens, maar natuurlijke virussen die voorkomen in het menselijk lichaam. Zouden zij bijvoorbeeld ook de plek bezet kunnen houden tegen hele slechte virussen of zelfs eiwitten produceren waar de mens baat bij heeft?

voor bacterien : https://www.salusi.nl/vezels-afvallen/

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Hebben een-eiige tweelingen dezelfde antilichamen?

In het beenmerg en de thymus worden vanuit receptornegatieve
voorlopercellen, rijpe lymfocyten gevormd die antigeen
kunnen herkennen.

In een volwassen individu omvat het humorale
immuunsysteem minimaal 10^8 verschillende antilichamen
(met bijbehorende B-lymfocyten) en het cellulaire immuunsysteem
eveneens minimaal 108 verschillende T-celreceptoren (met
bijbehorende T-lymfocyten).

Gezien dezelfde genetische code tussen tweelingen valt dan ook te verwachten dat ze dezelfde antilichamen hebben. Zo niet, zijn ze dan wel meer gelijkend als tussen gewone broers en zussen? En hoe wordt die variatie dan geschapen?

Toegevoegd na 14 minuten:
"In het beenmerg ontstaan uit stamcellen de pro-B- en pre-B-lymfocyten waarin,
tijdens het proces van differentiatie tot rijpe B-lymfocyt, door genherschikking een antigeenreceptor (membraangebonden antilichaam) wordt gevormd."

Wat wordt er dus bedoeld met genherschikking? Is dat een aanwijzing dat eeneiige tweelingen toch niet dezelfde antilichamen hebben?

Toegevoegd na 21 uur:
Hier moet het ergens in staan:

https://books.google.nl/books?id=YDiLNBtSxgEC&pg=PR9&lpg=PR9&dq=De+afweer+van+de+mens+rijkers&source=bl&ots=4z-wkUQ5wd&sig=gJ4s47TD4Supc8dyU5Un5IukEzU&hl=nl&sa=X&ved=0ahUKEwjtreyIqavJAhVB_Q4KHWfvAn8Q6AEINDAE#v=onepage&q=De%20afweer%20van%20de%20mens%20rijkers&f=false

Toegevoegd na 22 uur:
Tot hier ben ik gekomen:

Zie reactie

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing