Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Natuur. Specifieke vragen over flora, landbouw en veeteelt, meteorologie en milieu vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Klopt het dat er in nederland meer bomen worden gekapt dan er worden aangeplant?

De overheid maakt zich zorgen over de herkomst van hard hout uit de amazone, maar doet er niets aan dat gemeentes of weg beheerders luk raak de ketting zaag hanteren.Ik zie als ik door het land rij meer gekapte bomen liggen, dan er nieuwe voor terug gezet zijn.Verder hebben biomassa centrales weinig zin als er geen extra bos aan plant is.

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden
in: Milieu

Heeft organisatie Sea Shepherd het morele en ethische gelijk wanneer ze door hun acties de Japanse walvisvaart verhinderen ?

Ik kijk vaak naar "Whale Wars" op Discovery channel en Animal Planet. De organisatie Sea Shepherd probeert de Japanse walvisvaart zoveel mogelijk te hinderen . Dat doen zij onderandere door het gooien van stinkbommen van boterzuur en met "meel bommen".
Doordat Sea Shepherd op internationale wateren opereert, kunnen de Japanners niets doen aan deze acties.
Maar Japan mag van de Internationaal Whaling Commission in Antarctische wateren bijna 1000 dwergvinvissen per jaar vangen voor wetenschappelijk onderzoek. Er worden ook enige gewone vinvissen gevangen. Het walvisvlees mag niet worden weggegooid, dus wordt het verkocht op Japanse vismarkten.
Dus is mijn vraag : is het ethisch en moreel verantwoord van Sea Shepherd om op dergelijke manier actie te voeren tegen de walvisvangst van Japan ?

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden
in: Milieu
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing