Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Medicijnen. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoeveel microgram vitamine D levert zonlicht?

Hallo,

weet iemand hoeveel microgram (mcg) aan vitamine D zonlicht levert?

Ik heb een licht getinte huidskleur (lichtbruin) en wil graag een multivitamine kopen waar reeds 15 microgram (mcg) vitamine D3 in zit, daarom vroeg ik mij af hoeveel microgram (min of meer) zonlicht ons oplevert aan vitamine D?

Weet iemand dit?

Ik wil namelijk niet de aanbevolen dagelijkse hoeveelheden overschrijden...

Ik lees dat de Gezondheidsraad dagelijks 10 microgram extra vitamine D adviseert voor:

- kinderen tot vier jaar;

- mensen van 4 tot 50 (vrouwen) of 70 (mannen) jaar die een donkere huidskleur hebben of onvoldoende buitenkomen;

- vrouwen tot 50 jaar die een sluier dragen;

- vrouwen die zwanger zijn of borstvoeding geven;

- vrouwen vanaf 50 en mannen vanaf 70 jaar die een lichte huidskleur hebben en voldoende buitenkomen.

En dagelijks extra 20 microgram vitamine D voor:

- mensen die osteoporose hebben;

- mensen die in een verzorgings- of verpleeghuis wonen;

- vrouwen vanaf 50 en mannen vanaf 70 jaar die een donkere huidskleur of die onvoldoende buitenkomen;

- vrouwen vanaf 50 jaar die een sluier dragen.

De Gezondheidsraad heeft voor de gehele bevolking een veilige bovengrens van 50 microgram per dag vastgesteld.

Dus nu nog een antwoord op mijn vraag :)

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Welke pil lijkt op ritalin?

Hoi,
Een tijdje geleden zag ik een aflevering van een show waarin autopsies worden besproken. Het ging toen over een jongen die ADHD had en die ritalin nam.
Hij had alleen de verkeerde pillen gekregen. Hij had een pil gekregen die op ritalin lijkt (met die groef door het midden). Ik kan me alleen niet meer herinneren hoe die pil heette.

Als jij het heet antwoord dan alsjeblieft.

Alvast bedankt.

Toegevoegd na 15 uur:
Volgens wat ik heb gevonden is Methylfenidaat hetzelfde al ritalin dus dat kan het niet zijn.
Ik weet alleen dat de pil er hetzelfde uitzag en dat hij het bijna een maand lang elke dag innam (op dezelfde manier dat hij ritalin innam, zelfde tijdstip) en dat hij nog voordat die maand om was dood ging.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Kan miconazolnitraat/hydrocortison 20/10 PCH zorgen voor een te hoog cortisol?

Afgelopen weekend heb in speeksel moeten verzamelen voor een cortisol test voor junior med school. Toen gisteren de resultaten bekend waren bleek mijn cortisol in de ochtend en avond sterk af te wijken van het normale ritme. Ik had 's ochtends rond de 180 en s avonds rond de 160. Nu moest ik vandaag voor de 2e keer speeksel inleveren.

Nu mijn vraag: kan dit verhoogde cortisol gehalte komen door de crème miconazolnitraat/hydrocortison 20/10 PCH die ik dit weekend 2x opgesmeerd heb zijn gekomen?

Toegevoegd na 1 minuut:
Type fout: "zijn gekomen" moet weggelaten worden

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing