Zijn verkeersboetes begaan in een ander EU land en lager dan 70 euro inbaar?

Als je te snel rijdt in bv. Duitsland en je krijgt een brief van hun met een boete lager dan 70 euro, moet je die dan betalen?. Want er schijnt een europese wet te zijn die een minimum bedrag heeft vastgesteld, het zg. "europees kaderbesluit wederzijdse tenuitvoerlegging buitenlandse boetes", alleen daar staat niets over 70 euro.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het kan zijn dat de lidstaat besluit (‘weigert’) je de verkeersboete van € 70,- of lager te sturen. Maar als je de boete wel krijgt, zul je deze ook moeten betalen. Kaderbesluit 2005/214/JBZ Europese Unie Artikel 7. Gronden tot weigering van de erkenning of tenuitvoerlegging 2. De bevoegde autoriteit van de tenuitvoerleggingsstaat kan tevens weigeren de beslissing te erkennen of ten uitvoer te leggen, indien vaststaat dat: h. de geldelijke sanctie minder bedraagt dan € 70,- of het equivalent van dat bedrag.

Bronnen:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/NL...
https://www.rug.nl/research/portal/files/2...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100