Wat is het termijn om in Europese landen aangifte van geboorte te doen?

Stel dat je als Nederlandse bevalt van één of meerdere kinderen in bijvoorbeeld Duitsland, Frankrijk of Spanje, binnen hoeveel dagen moet je dan verplicht je kind(eren) laten registreren bij de burgerlijke stand van dat land? In Nederland is dat 3 dagen. Kan iemand mij dat vertellen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Volgens deze Wikipedia-pagina https://fr.wikipedia.org/wiki/Déclaration_de_naissance moet het volgens het Franse recht ook binnen drie dagen: "En droit français, la naissance doit pouvoir être prouvée par une déclaration de naissance délivrée par un officier d’état civil de la mairie du lieu de l’accouchement, et dans les trois jours." In Duitsland moet het binnen een week. Daar is de termijn dus zeven dagen. Zie https://de.wikipedia.org/wiki/Geburtsurkunde waar je deze tekst vindt: "Eine Geburt in Deutschland muss dem Standesbeamten, in dessen Bezirk das Kind geboren wurde, gemäß dem Personenstandsgesetz (PStG) binnen einer Woche angezeigt werden (§ 18 PStG)." Volgens https://en.wikipedia.org/wiki/Birth_certificate is in de meeste landen de registratie van geboortes wettelijk geregeld: "Most countries have statutes and laws that regulate the registration of births.". Het is dus niet in alle landen verplicht.

Bronnen:
https://de.wikipedia.org/wiki/Geburtsurkunde
https://en.wikipedia.org/wiki/Birth_certificate
https://fr.wikipedia.org/wiki/Déclaration_...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100