Is er een bepaalde tijd dat je wettelijk niet in het bos mag wandelen

Weet jij het antwoord?

/2500

Dit verschilt ik denk niet dat alle bossen bordjes en regelingen hebben dat je er rond bepaalde tijden niet mag komen maar meestal geld van zonsondergang tot zonsopgang. Maar ook dit word geloof ik niet overal gedaan. Ik weet ook niet van hoelaat tot hoelaat je hier niet in het bos mag komen, maar ik weet wel dat het niet mag!

Bij de meeste bossen is het verboden toegang tussen zonsondergang en zonsopgang. Dan is het bos voor de dieren.

Vaak is vastgesteld dat tussen zonsondergang en zonsopkomst het bos niet betreden mag worden. Dit moet dan wel duidelijk aangegeven zijn met bordjes. Op de bordjes staat aangegeven dat degene, die zich niet houdt aan de regels strafbaar is op grond van artikel 461 Wetboek van Strafrecht.

Dat is niet per wet bepaald, maar elke gemeente kan zijn eigen verordeningen maken waar ze dat in kunnen bepalen. Dat noemen we APV. Hier kan het in beschreven staan. Of het staat in de huisregels van het bos.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100