Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Samenleving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kijken naar mensen die naar je luisteren

Iedereen heeft het wel eens meegemaakt je komt met een groepje een bepaald persoon tegen of spreekt samen een bepaald persoon aan. Wanneer deze persoon begint te praten (uitleg te geven) zal hij bijna continue een bepaalde persoon of een bepaald aantal personen aankijken (die hij het best kent of het meest interessant vind). Zeer vervelend als je ook gestresseerd bent in wat deze persoon zegt maar hij het toch niet de moeite vind om je bij het gesprek te betrekken. Totdat je plots ook iets interessant/buitengewoon zegt en hij waarschijnlijk jou ook begint aan te kijken wanneer hij praat. Je voelt je op dat moment al meer gewenst in het gesprek.

Waarom doet zich dit gedrag zich zelfs voor bij ervaren (professionele) sprekers?

Wanneer de meeste mensen een lezing houden zullen ze dit gedrag niet vertonen waarschijnlijk omdat het werd aangeleerd om bij een formele lezing met iedereen oogcontact te hebben.

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing