De rechter gaat daarover, en de kans is heel groot, dat mensen die ten onrechte hebben geprofiteerd van deze regeling, dat geld terug moeten betalen. Die uitspraak zal gebaseerd zijn op een gevoel van rechtvaardigheid: als je (financiele) schade veroorzaakt, dan moet je voor de schade opdraaien als dader.
Maar de praktijk zal heel anders zijn. Vaak oordeelt de rechter dat de schade vergoed moet worden, maar daarmee ben je er nog lang niet als "slachtoffer". Want om de schade dan ook daadwerkelijk vergoed te krijgen, moet je vaak weer opnieuw naar de rechter. Het is echt niet zo dat je aan een politieagent kunt vragen, of hij even het geld wat je nog tegoed hebt, bij de dader wil gaan ophalen. Zoiets gaat dus jaren duren en is meestal hopeloos.
Belangrijker is nog, dat er ook iets te halen moet zijn. In dit geval zou er bij de psychiaters nog wel echt iets te halen kunnen zijn, maar als je een beetje doordenkt, dan zul je vast wel begrijpen, dat al dat onterecht ontvangen geld niet op spaarrekeningen staat. De kans is groot dat al dat geld gewoon op is gegaan aan o.a. dure vakanties. Het geld is dus foetsie, en dat tover je niet terug.
Er zal dus zeker verhaald worden, maar dat zal in werkelijkheid op niets uitdraaien, en de schade is voor de overheid.