Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Lichamelijke klachten. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe kom ik er achter of ik spierpijn heb van mijn Trapezius, Scalene, Splenius cervicis of Levator scapulae spier?

Dit zijn de spieren in de nek voor wie dat niet weer.

Toegevoegd na 22 uur:
Ben tog maar even naar de Fysio gegaan en die heeft mij antwoord gegeven op de vraag.

Trapezius,
als je last van deze spier heb dan zult je dat ook kunnen voelen als de armen omhoog gestrekt worden.

Scalene,
Als de nek pijn doet als je het naar links en rechts laat hangen maar niet naar voren is het alleen de Scalene. Meestal de Scalene Anterior/Middle.

Scalene Posterior,
Als de nek pijn doet bij naar voor/achter en links/rechts hangen is het bijna altijd de Scalene Posterior.

Levator/Splenius,
Als de nek pijn doet als je het naar voren en naar achteren laat hangen is het de Levator/Splenius. Deze twee zullen ook lichtelijk pijn doen als de nek naar links en rechts gehangen wordt.

(Dit geldt niet bij iedereen en er kunnen altijd uitzonderingen plaats vinden.)

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Hoe lang kun je suizende oren hebben?

Zo'n 36 uur geleden stond ik in een discotheek. Iedereen was aan het klagen over de harde muziek. Nu heb ik (en een vriend van mij) nog steeds last van suizende oren (hoor het alleen als het zo goed als stil is).

Ik heb ongetwijfeld schade opgelopen aan mijn oren (daar kom ik dus nooit meer). Hoe lang kan/mag het maximaal duren totdat het suizen over gaat? Of is er al een grote kans aanwezig dat ik tinnitus heb opgelopen?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Is het normaal om 4 maanden na een meniscusoperatie, waarbij het doorgescheurde deel verwijderd is, nog bijna elke dag pijn te hebben?

Ik ben inmiddels klaar met fysiotherapie en doe dagelijks oefeningen en wissel rust en beweging ook met elkaar af. Toch heb ik nog veel last van mijn knie. Ik vind dit wel vervelend, want ik wil binnenkort weer beginnen met fitness. Welke apparaten kan ik het beste vermijden? Ik wil zelf al niet gaan roeien, maar ben juist wel weer dol op de crosstrainer.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing