Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Lichamelijke klachten. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

hoe gevaarlijk is een lage bloeddruk?

ik zit sterk te twijfelen over een second opinion in een ander ziekenhuis. ik ben naar huis gegaan met een bloeddruk van 78/42 ik vind dit bizar laag, ben ook steeds duizelig. arts zei dat ik gewoon veilig kon gaan. maar ben al 4 keer flauwgevallen. als ik bel met deze mededeling zeggen ze dat ik wel niet goed gegeten zal hebben.
ik voel mij ligtelijk in het riet gestuurd.
second opinion ja/nee?

Toegevoegd na 23 uur:
even een toevoeging..
ik ben nogal afgevallen en weeg nu met mijn 1.70 72 kilo.
lijkt mij netjes..
ik lag in het ziekenhuis, en die hebben mij met deze bloeddruk ontslagen..

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Waarom doet mijn vinger pijn na het knippen?

Nadat ik met een gewone schaar iets heb geknipt, doet mijn wijsvinger pijn. Dat komt door de schaar - mijn vraag is, *waarom* het pijn doet, en hoe het komt dat die pijn zo lang aanhoudt.

Het oog van de schaar past ruim om mijn wijsvinger. Door het krachtzetten bij het knippen drukt dat oog toch met regelmaat vrij hard op de zijkant (aan de duimkant) en de bovenkant van mijn wijsvinger, halverwege het middelste vingerkootje. Die druk houdt steeds een paar seconden aan en is dan weer helemaal weg.

Na het knippen houd ik een paar uur het gevoel alsof mijn huid daar nog steeds is ingedrukt, en alsof de huid een beetje verdoofd is - zeg maar het gevoel van een afgeknelde vinger, heel lokaal daar waar het oog van de schaar het middelste kootje heeft geraakt. Masseren helpt niet.

Als kind heb ik wel eens gespeeld met een elastiek dat ik heel strak rond een vinger wikkelde, tot de vinger blauw werd en daarna nog een tijdje wachten. Na het losmaken van het elastiek was het rare gevoel meestal binnen vijf minuten verdwenen.

Bij de schaar is dat anders.

Waar komen die pijn en dat dovige gevoel vandaan, en waarom duurt het zo lang voordat het wegtrekt?

Cryofiel
15 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing