Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Kunst & Cultuur. Specifieke vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea, poëzie en taal vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Begrijpen mensen die gebarentaal uit verschillende landen spreken elkaar?

Gebarentaal verschilt (net als spreektaal) per land, maar kunnen mensen die bijvoorbeeld in Frankrijk gebarentaal gebruiken wel enigszins begrijpen wat iemand die Braziliaans - gebarentaal spreekt wilt zeggen? Ik kan me voorstellen dat redelijk wat woorden wel soortgelijke gebaren hebben in verschillende talen. Weet iemand hoe dit zit?

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden
in: Taal

Wat heeft oorspronkelijk in deze doos gezeten?

De doos is van Spritzer en Fuhrmann en zou uit de dertiger jaren kunnen dateren. Het concern Spritzer & Fuhrmann was in de vorige eeuw een begrip.
Behalve juweliers- en geschenkzaken waren er optiekzaken, een eigen goudsmederij, horlogereparatie en de decoratie afdeling waar o.a. het verpakkings-materiaal werd gemaakt, zoals dozen en kistjes voor geschenken.
De afmetingen van de doos zijn 31x31x6 cm
Onder de voering zijn blokjes met opstaande kartonnetjes en halve cirkeltjes geplakt die duidelijk de functie hadden om de getoonde voorwerpen op hun plek te houden en gunstig uit te laten komen.

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing