Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Kunst & Cultuur. Specifieke vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea, poëzie en taal vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Gebruik Madam Tussaud echte muziek instrumenten als props?

Op de foto "George Michael" met gitaar.
Een Gretsch.
"Chuck Berry" staat bijvoorbeeld met een Gibson ES335. Toch een instrument van ver boven de €2000 denk ik zo.
Heeft het museum een contract met de fabriek ivm de instrumenten?
Of gaat dat via lokale muziek winkels?

Toegevoegd na 1 minuut:
Eh...een foto met Chuck Berry dus...
:)

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Heeft het Engelse 'without' dezelfde oorzaak als wanneer kinderen zeggen 'met zonder'?

Ik hoor kinderen nog regelmatig zeggen dat ze bijvoorbeeld 'met zonder jas naar school gaan'. Ze bedoelen dan natuurlijk dat ze zonder jas naar school willen. Nu is de letterlijke vertaling van het Engelse 'without ' metzonder.
Kun je het woord without dan als een 'kinderlijk' woord opvatten wat toevallig in Engeland wel is blijven bestaan maar in Nederland eruit is opgevoed?
Of heeft het helemaal geen verband met die kinderlijke neiging en ligt de oorzaak/ etymologische betekenis ergens anders?

10 jaar geleden
in: Taal
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing