Als je een stukje vlees een poosje wil bewaren wat kun je dan het beste doen: direct invriezen of eerst braden en dan het vriesvak in ?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Koken. Vragen over dranken, uit eten en bestellen, vegetarisch en veganistisch en voedingsmiddelen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Beiden in schil en bewaard in dezelfde koelkast.
Mijn 'schoonopa' heeft na een zware hartoperatie ook nog eens twee maagzweren gehad en moet zich dus strikt houden aan een dieet. Nu houdt hij heel erg veel van vet en ongezond eten en is hij zo eigenwijs dat hij roomboter, vette visjes, patat etc. blijft eten. We willen hem dat plezier niet afnemen, maar hij wordt er doodziek van.
Dus mijn vraag: weet iemand een recept van een lekkere maaltijd die toch gezond is?
Kunnen jullie me day stap voor stap uitleggen?
Toegevoegd na 12 minuten:
Wat is Nu het beste Boter of Zonnebloem olie? zit er ook een smaakverschil in?
krieltjes, biefstuk, champignon, courgette, aubergine, spinazie, peultjes, sperziebonen, rode ui, knoflook.
Voor tweede paasdag heb ik beloofd te koken voor een vriendin, maar wel zo low-calorie mogelijk.
Na een blik in mijn koelkast te hebben geworpen kwam ik uit op de zojuist genoemde ingrediënten.
Op internet vond ik niet echt een recept waar ik van ging watertanden, dus wil ik graag een beroep doen op de kookkunsten van de GV-ers :)
Fijn pasen overigens allemaal!
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing