Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Hypotheken. Vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, huren en vastgoed, interieur en tuin vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe bereken ik hoeveel ik overhoud na betaling hypotheek?

Ik ben een fictieve berekening aan het maken hoe het zou zijn als ik een hypotheek zou hebben. De hypotheek heb ik obv mijn salaris berekent bij "De Hypotheker" evenals mijn maandlasten.

Hypotheek bedrag (15 jr): 150.000 EURO
Hypotheek maandlasten: 1.155 EURO (netto)
Hypotheek maandlasten: 957 EURO (bruto)

Zijn er dan nog andere regels/aftrekposten die ik hierop zou moeten toepassen waardoor ik kan berekenen hoeveel ik per maand kan uitgeven?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Waarom staat er geen codering op mijn BKR uittreksel?

Ik heb een BKR uittreksel aangevraagd en deze ontvangen.
Ik zie bij mijn krediet gegevens enkel 3 verstrekte kredieten. 1 van Wehkamp, 1 van Neckerman en 1 van de RABO. Neckerman en Wehkamp is beeindigd in 03-2012 en 09-2009. Ik zie geen H codes, of A codes. Staat dit er standaard op? Moet ik mij nu zorgen maken voor een hypotheek? (hier ben ik mee bezig namelijk)

12 jaar geleden

Wat moet je allemaal regelen als je een koopwoning met je ex hebt waar hij in blijft wonen en samen hypotheek blijft betalen?

Situatie:
Koophuis samen met ex partner .
Verkoop is geen optie ivm de huidige prijzenmarkt. Hypotheek is hoger dan waarde v/d woning.
Hij wil in het huis blijven wonen. Maar krijgt geen Hypotheek op basis van zijn inkomsten (te laag)
Ik wil ander huis gaan huren.

Oplossing(?):
Samen afgesproken dat we de Hypotheek voorlopig laten zoals het is zodat hij in het huis kan blijven wonen en hopen dat in de toekomst de woningmarkt zal aantrekken. En door meer af te lossen en of loonsverhoging , hij wel in staat zal zijn om de hypotheek op zijn naam te krijgen.
We hebben een samenlevingscontract.

Vragen:
Bij wie moeten we informeren over de mogelijkheden?
Wat zijn de gevolgen, financieel en juridisch?
Wat moeten we allemaal regelen?
Bij wie moeten we dit vastleggen?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Achterstallige erfpacht: moet ik daar, als nieuwe eigenaar, voor opdraaien?

Ik zit met de volgende kwestie:
Mijn partner en ik zijn bezig met de aankoop van een huis, bijna alles is rond. In de koopovereenkomst stond een bedrag genoteerd voor de erfpacht canon, welke vrij laag was. Ik had hier zo mijn twijfels bij en zodoende heb ik contact gezocht met de gemeente Den Haag. Zij vertelde mij dat er al tweeënhalf jaar geen kadastrale overeenkomst was afgesloten (met de vorige eigenaren) en dus een 'schuld van erfpacht' openstond. Ik schrok vooral van het verhaal dat ik als toekomstige eigenaar hiervoor zou moeten opdraaien als ik geen actie zou ondernemen. De makelaar van het huis is deeleigenaar en heeft mij hiervan niet op de hoogte gesteld. Ik ben niet van plan dit aan hem door te spelen - als hij hiervoor opdraait zal ik dit hoogstwaarschijnlijk merken in een verhoging van de koopsom.

Kan ik hier toch wat aan doen, dat de verkopende partij opdraait voor de kosten, nadat de koopovereenkomst is getekend?

Alvast mijn grote dank voor het meedenken.

Moenir

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing