Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huishouden. Vragen over doe-het-zelf, energie, huren en vastgoed, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Beschadig je het zilver van je bestek als je het op deze manier reinigd ? En moet de blinkende kant naar boven of naar beneden

Je kunt ook een badje maken dat vlekken verwijdert met een electrochemische reactie. Besef wel dat allebei de methodes het zilver kunnen beschadigen en het patina kunnen verwijderen.

◦Neem een teil of emmer die groot genoeg is voor je spullen.
◦Leg een flink stuk aluminiumfolie op de bodem en strooi er een paar flinke scheppen zout of soda op.
◦Giet kokend water in de teil en roer tot het zout is opgelost. Leg het zilver in de oplossing, en zorg dat alles helemaal onder staat. Laat het zo een paar minuten staan
◦Voor hardnekkige aanslag: haal de stukken uit het water (pas op dat je je niet verbrandt!), maak ze schoon met zeep en een vochtig doekje en dompel ze nogmaals onder.
◦Waarschuwing: Dit verwijdert alle aanslag, ook het antiekachtige laagje. Giet het zoute water door de afvoer. Dit is een eenvoudige reactie tussen aluminium en zilversulfide (aanslag). Het zout (of de soda) dient als een geleider.

13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing