Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huisdieren. Vragen over insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

hoe zie ik of een konijn mannelijk of vrouwelijk is ?

Ik heb pas een konijntje gevonden,
ik weet van wie het is (een volwassen man met 3 kinderen)
Ditzelfde konij heb ik 2x gevangen voordien en toen ik zei, ik heb je konijn weer zien lopen zegt hij gewoon. Maakt niets uit het is al weken weg, laat maar lopen.
Dus nu besluit ik het te houden !!
Maar ik vind het zielig zo alleen dus wil er een ander konijntje bij zetten maar ik wil zeker geen 2 mannetjes bij elkaar plaatsen. Want dan gaan ze normaal vechten, niet dan ?
2 vrouwtjes mogen toch wel samen he ?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Konijntje schijnzwanger of effectief zwanger?

Ik heb 2 konijnen, één is een mini konijntje (een manneke) en mijn leeuwenkopje is een vrouwtje, nu hebben ze éénmaal bij elkaar gezeten (en heeft mijn mannetje er effectief opgezeten) en nu maakt mijn vrouwtje een nest vol met haren. Dit al sinds eergisteren. Ook is ze agressiever dan anders (maar dit kan ook bij schijnzwangere konijnen zo zijn). Sinds gisteren blijft ze continu op dezelfde plaats zitten (naast haar nest), dus ik dacht dat ze misschien bezig was met bevallen, maar als ik nu vandaag kijk, liggen er gewoon een massa keuteltjes. Dus deed ik haar hok eens open en ze liep gewoon de kamer in, (verlaat een konijn haar nest wanneer ze zwanger is?) en ik heb met een handschoen de keuteltjes verwijderd, daarna heb ik ze kunnen nemen en als ik aan haar buik wou voelen spartelt ze tegen (wat ze vroeger ook wel al eens deed). Mijn vriend en mama zeggen dat ze verdikt is, alhoewel ik vind van niet. Zou ze schijnzwanger zijn of effectief zwanger ?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Is het dierenmishandeling dat katten niet in huis mogen en op straat honger leiden?

Een vent bij mij in de buurt heeft 2 katten, Minoes en Murfie. Het zijn 2 lieve beesten, maar ze zitten nooit bij hem binnen, ook niet als hij op vakantie is. Ze leiden van de honger (Ik geef ze thuis wel eens wat hard-voer maar dat is lang niet genoeg). Dus nu mijn vraag: Valt dit onder Dierenmishandeling? Of is dit normaal?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing