Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huisdieren. Vragen over insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

wat te doen met ontstoken opengebarsten anaalklier bij de hond?

Gister lagen er bloedvlekken in huis maar ik kon niks ontdekken waar het vandaan kwam bij ons hondje.
Vandaag ging ik hem borstelen,(hij heeft een lange ruwe vacht)en ontdekte ik toen ik zijn staart optilde een harde gezwollen plek met een gaatje erin,er kwam waterigbloed en bruine troep uit .
Ik weet dat de hond anaalklieren heeft en denk dat er 1 opengebarsten is,hij zat de laatste tijd veel:sleetje te rijden"maar heb niet hier aan gedacht,ik dacht hij heeft gewoon jeuk aan zijn kont,hebben we tenslotte allemaal wel eens hé.
maar moet ik nu naar de dierenarts of nu het eruit is gaat de zwelling wel weer weg?
We zitten op het moment financieel niet zo best erbij dus als het niet nodig is naar de DA zou dat fijn zijn maar als het moet dan doe ik het natuurlijk wel.

Toegevoegd na 1 dag:
Ik ben naar de dierenarts gegaan met mijn hondje,ik heb een antibioticakuurtje en pijnstillers voor hem gekregen,de ontsteking zit diep en de Da kon verder er niks mee doen,moet a.s. maandag terugkomen en dan kijkt ze hoe het ermee gaat en als het nog hetzelfde is moet hij onder een roesje en zal ze de klier uitspoelen.
Hoop geld allemaal maar als we gewacht hadden was er kans dat hij geopereerd had moeten worden.
bedankt voor de antwoorden,ik zal de vraag sluiten en het beste antwoord kiezen.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Waarom mauwt mijn kat smorgens me smorgens wakker?

Het is eigenlijk best grappig: mijn kat mauwt mij (en de rest van me gezin) elke morgen wakker tussen 6 en 7. Net een knuffelig haantje (in dit geval kippetje).

Waarom doet ze dat? Zou ze weten dat dat het tijdstip is dat we wakker zijn/worden/gaan worden, is het typisch iets voor katten om te doen? Ik heb nog nooit eerder meegemaakt dat een kat dat doet. En ik heb toch aardig wat katten meegemaakt (Ben er mee opgegroeid).

Wil ze dan aandacht hebben? Ze mauwt ook als dr drinken of eten op is, en zélfs als ze mij kwijt is en ik in me bed lig. Dan roep ik haar en dan komt ze mij zoeken en kopjes geven..

Zou ze mij echt wakker maken, is er een andere reden voor, is het iets wat ze gewend is, waarom doet mijn kat dit?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

hond ziek ; wat te doen zie uitleg ;

de hond (cana corso , 60 kilo , 14 jaar) heeft gisteren een groot knie bot van de slager gegeten , zoals elke week .
nu is hij behoorlijk ziek , en loopt te steunen en zuchten .
ik kan niet ontdekken of er nu iets 'klem' zit , of dat hij een buikvirus heeft.

wat gebeurt er als hij een te groot stuk bot heeft ingeslikt ??
moet ik iets als sla olie geven ??
als ik wel zijn buik mag voelen , betekent dat , dat het geen bot is ??
als ik voel ... waar zoek ik naar en hoe ontdek ik een interne bloeding ?
is er een soort alarm nummer waar ik nu (zaterdag nacht) naar toe kan bellen ? ik ben wel lid van de dieren
ambulance .
zoals je ziet ben ik nogal in paniek , en ik heb best ervaring met honden .

ps . veel aandrang tot kotsen en poepen heeft hij ook maar er komt slijm\water uit.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing