Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huisdieren. Vragen over insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wie heeft ervaring met het dekken van zijn teef

onze hond heeft 2x een nestje gehad en nu wordt het voor haar de laatste keer want ander is ze te oud.

de keren dat het lukte was altijd de dertiende dag dat ze gedekt werd, eenmaal want 2dex wil ze niet meer

maar het zit niet mee, onze vaste dekreu is met vakantie en we hebben nu een andere mooi reu voor haar, maar die is er op de deretiende dag ook niet , wel de 14 de dag .

zou de 14de dag ook nog een kans van slagen hebben

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

hoelang duurt het voordat je grasparkiet echt tam is?

hallo iedereen.
ik heb vorige week een jong grasparkiet gekocht bij een man die als hobby kweekt.
hij haalt zelf de vogels al vroeg uit het nest om ze aan handen te laten wennen.
hij komt al wel op me vinger en hij fluit al wel en eet goed en zit graag bovenopzijn kooi of op je schouder.
toch merk je dat hij weleens bang is en dat hij bang is als je hem op zijn koppie wilt aaien of op zijn rug.. dan bijttie maar niet hard hoor en als ik ermee door ga dan stopt het bijten en laat hij het toe..
nu is me vraag hoelang duurt het ongeveer dat hij echt zo tam is dat hij er niet meer bang voor is en dat hij graag wilt spelen of uit je hand wilt eten?
ik ben de hele dagen met hem bezig
groetjes

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Is het heel erg als een jonge kat mensen eten eet? En geef ik mijn kat genoeg eten?

Mijn is nou ik kat ongeveer 5maanden oud.

Mijn vriendin word altijd boos als ik hem een stukje vlees geef of broodbeleg of kaas of wat ik dan ook aan het eten ben. Ze zegt namelijk dat jonge katjes daar heel ziek van kunnen worden, MAAR het was een zwerf katje en als hij nu noch in het wild leefde at hij toch ook allemaal rotzooi?... Dus in principe kan die toch eten wat hij wil of niet?

En ik geef hem smorgens om 7uur altijd een half zakje junior wiskas, en om 5uur weer en tussen door krijgt hij ongeveer om de 2uur een half bakje vol met brokjes. (mij lijkt dat heel veel voor een jonge kat.)
Maar zodra ik me iets te eten pak dan zit de kat te miauwen en te bedelen door over me heen te klimmen en probeert het eten van me af te pakken.
Daardoor heb ik het idee dat ik hem misschien niet genoeg eten geef, maar vergeleken met andere katten eet hij best al veel...
Wat moet ik doen? En eet hij genoeg?

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Kieskeurige jaloerse kat, wat kan ik hem geven?

Ik heb 2 katten, de een is "normaal" (wist niet hoe ik dit anders moest verwoorden) de ander lust niks en is jaloers op de ene, want hij krijgt altijd lekkers, maar ik lust het niet. Dat idee hebben we

We geven ze wel eens kattenmelk, dat lusten ze beiden, Maar als we ze snoepjes of maaltijdzakjes geven eet de ene alles op en de andere ruikt er even aan, kijkt me aan, en gaat elders slapen. Vervolgens doet hij de hele dag kattig tegen zijn broertje, en negeert ons volkomen.

Wat kan ik proberen? Ik wil ze beiden wat geven wat ze lusten. Wat me wel opvalt is dat ze beiden gevallen vlees lekker vinden (gevallen vlees is dus ook echt gevallen vlees, als we wat koken en er valt wat). Maar is dit wel goed voor mijn diertjes? En zijn er andere ideeën?

Dankuwel.

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing