Ik vind het erg stereotyp van je om te zeggen ''mannen verander je niet''
En nee dat doen ze langer niet altijd uit verveling. Oke, als je het 100 keer achter elkaar doet in één minuut dan ja, maar ik knak vaak genoeg mijn vingers en rug en eerder ook mijn kaak omdat het niet goed voelde. Als ik dan ging knakken voelt het weer goed. Daarom knak ik altijd..
En je kunt het ook zien als een soort jeuk, je hebt soms ook gewoon de neiging het te doen, zodra je die neiging hebt en het in je gedachten zit wordt de neiging om het te doen steeds groter, net als met jeuk. Dan doe je het en is het klaar.
Iets te doen geven helpt niet altijd, je moet hem dan iets geven waarbij hij zich volledig kan concentreren, niet computeren, want daar ben je niet constant geconcentreerd mee bezig, niet schoonmaken, want ook daar ben je niet constant mee bezig. Bijvoorbeeld iets leren, zoals je ook altijd op school moest/moet doen kan wel helpen. Maar ook daar raak je soms ook maar heel eventjes met je gedachten vandaan en dan knak je weer.
Dus, je moet het anders aanpakken. Je moet het hem afleren. Dit kan blijkbaar niet als je het vriendelijk verzoekt, dan moet je er dus wat tegen over laten staan.
Bijvoorbeeld, als jij vaker dan x keer knakt waar ik bij ben, geen seks of iets in die richting deze week. Dan stopt hij zo met knakken. Dat durf ik wel te wedden.
Of je beloont hem als hij minder dan zo vaak knakt, ik heb namelijk ergens gelezen dat je beter met beloningen dan met straffen kunt werken voor het beste resultaat. Ik kan alleen even geen juiste beloning bedenken.