Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Psyche. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wie heeft ervaring/kennis/informatie over het maken van een moodboard voor iemand met een "milde" vorm van autisme? Zie extra uitleg!

Veel mensen met autisme vinden het moeilijk om hun gevoelens te uiten / -te plaatsen of hun problemen te verwoorden. Mijn idee is, om daarvoor een moodboard te maken. Wie heeft er ervaring mee, heeft bronnen voor me of heeft goede ideeën?

Toegevoegd na 17 minuten:
Mijn vraag betreft kinderen in alle leeftijdsgroepen, maar zeker ook jongeren in de puberteit, als de wereld er nog ingewikkelder uitziet vanwege het volwassen worden.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Psyche

Hoe kan ik leren te kiezen?

Ik heb altijd problemen te kiezen. Als ik voor een keuze wordt neergezet, kan ik gaan wegen en voordelen en nadelen opnoemen en eindigen zonder keuze.

Een paar voorbeelden:

Profielkeuze: ik heb gekozen waar ik goed in ben bij mijn studie-/schoolprofiel, maar toen ik de vrije keuze over hield wist ik maar niet wat te kiezen, nu heb ik meerdere dingen tegelijk genomen.

Ik game veel, en bij de meeste games moet je aan het begin een keuze maken, met welk ras, of class, je speelt. Ik heb hier altijd problemen mee. ik begin dus vaak opnieuw met een andere class, of ga opeens switchen.

Zo is nog wel meer te noemen, maar ik denk dat je het idee wel krijgt. Tips? Hulp?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Psyche

Kan je als kind die op 6-jarige leeftijd een gehoorverlies kreeg in de hoge tonen op latere leeftijd hierdoor een persoonlijkheidsstoornis oplopen ?

Als bij je op 6-jarige leeftijd een gehoorverlies wordt ontdekt in de hoge tonen en je krijgt pas op 11 jarige leeftijd een hoortoestel aangemeten (dubbelzijdig) kan je emotionele ontwikkeling hierdoor zijn aangetast zodanig dat je met een (paranoide) persoonlijkheidsstoornis aanloopt,die je hindert op latere leeftijd in je functioneren.

Toegevoegd na 1 minuut:
dat je met=dat je tegen

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Psyche
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing