Iemand een idee wat men kan doen aan zware benen?
Ik ben man van 78 en heb last van zware benen waarschijnlijk door slechte bloedsomloop. Stappen en winkelen wordt moeilijk door zgn "etalagebenen". Komt van wandelen van etalage naar etalage en rusten om de 30/40 meter.
Wij kunnen tips geven, maar laat eerst de oorzaak vaststellen, zodat er op de juiste manier gehandeld wordt.
Een dotterbehandeling zou verlichting brengen en ook blijven bewegen is zeer belangrijk: rust roest, heeft de dokter dan geen fysiotherapie voorgeschreven?
En als u rookt: stoppen.
Na een paar minuten rusten, kunt u weer lopen, moet u weer stoppen etc. Het belangrijkste is looptraining.
Dat kan met maar ook zonder therapeut.
Gewoon zoeken op looptraining bij etalagebenen.
Hierdoor komt u steeds een stapje verder.
Maar vooral niet blijven zitten, want die doorbloeding moet gestimuleerd worden. Soms kunnen compressiesokken ook helpen. Niet steunkousen, maar echt sokken om te wandelen.
Die sokken komen tot de knie en stimuleren ook de bloedsomloop. Ik weet niet of u bloedverdunners heeft, maar dat kan de bloedsomloop ook stimuleren. Dus, blijf bewegen! Dat is het allerbelangrijkste.
Succes
En, iets verder staat ook een schema dat u kunt volgen
Als je een stukje loopt krijg je pijn, kramp of een zwaar gevoel in je been.
Als je stilstaat, verdwijnen de klachten binnen 10 minuten.
Stop met roken, ga meer bewegen en eet gezond.
Looptraining van een fysiotherapeut helpt tegen de klachten.
Je krijgt bloedverdunners en pillen voor je cholesterol.
Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.