moet mijn sportvereniging de ozb eigenaar betalen als de grond op basis van erfpacht wordt gebruikt?

Weet jij het antwoord?

/2500

U dient dit inderdaad als sportvereniging ook de OZB-eigenaar te betalen. Voor de (eigenaren)-OZB bij niet woningen is degene belastingplichtig die krachtens eigendom, bezit, beperkt recht of persoonlijk recht gebruiken. De erfpacht is in het civiele recht een beperkt (zakelijk) recht en valt hier dus zodoende onder. U zult het helaas dus wel moeten betalen!

Bronnen:
Artikel 220, Gemeentewet
http://nl.wikipedia.org/wiki/Beperkt_recht
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/wa...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100