Zijn HEMA taarten halal?

Zit er gelatine in? Als er wel gelatine in zit. Is het varkens- of rundgelatine?

Weet jij het antwoord?

/2500

"Zijn HEMA taarten halal?" Waarschijnlijk niet. "Zit er gelatine in?" Ja "Als er wel gelatine in zit. Is het varkens- of rundgelatine?" Rundgelatine aldus HEMA https://twitter.com/hema/status/100921301379710977?lang=nl "onze taarten zijn niet met varkensgelatine bereidt, wel met runder gelatine. Ze zijn dus niet halal, ook niet haram" (wat een vrij krom statement is in mijn ogen) Maar rundgelatine zegt nog niet per se halal. Ook rund moet namelijk halal geslacht worden. https://www.viscollageen.nl/blog/is-gelatine-halal-en-collageen-dan/ " We geven de antwoorden alvast in het kort: Gelatine uit varken is haram. Gelatine geslacht uit rund is halal, >>indien geslacht volgens de islamitische wet<< Collageen als supplement (poeder) uit vis zoals schol, kabeljauw en pollack is halal. Collageen als supplement uit islamitisch geslacht rund is halal. " Als je een lading rundgelatine hebt, welke verwerkt is in een taart, is het maar de vraag of daarvan alle gelatine bij elke HEMA halal rundgelatine voor genomen is. === Je kan op de site van de hema bij elk voedselproduct de ingrediënten bekijken. https://www.hema.nl/on/demandware.static/-/Sites-HEMA-master-catalog/default/dw088018ba/attachments/labeltext_6333610_28.pdf

Toegevoegd op 15 June 2022 21:25: tekst

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100