Ik hoorde op tv dat Joodse mensen geen garnalen en mosselen mogen eten vanwege hun religie. Waarom is dat? Mogen zij wel andere schelpdieren eten?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Nee, zij mogen geen garnalen, mosselen of andere schelpdieren eten want die zijn niet koosjer. Alleen vissen met vinnen en schubben zijn toegestaan. De bron van deze voedingsregel ligt hierin: 'alles wat in het water leeft en dat geen vinnen en schubben heeft, moet je als bijzonder onrein beschouwen.' (Leviticus 11: 12)

Bronnen:
http://www.orthodox-jodendom.nl/Artikelen/...

insecten, weekdieren, reptielen, amfibieën Deze zijn allemaal niet-kosher en mogen niet genuttigd worden. Voorbeelden, vliegen, slakken, inktvis, mosselen, oesters, garnalen

Bronnen:
http://eten-en-drinken.infonu.nl/bereiding...
http://nl.wikipedia.org/wiki/Kasjroet

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100