Kan surimi ook vegetarisch zin?

Hallo allemaal,

Gisteravond was ik uiteten bij een Japans restaurant. Hier bestelde ik sushi, waarbij het vegetarische tekentje op de kaart stond. Toen het gerecht werd geserveerd zag ik dat er surimi in de sushi zat. Ik heb nagevraagd of het klopte wat ik zag en of het klopte dat dit als vegetarisch gerecht werd gekenmerkt. Volgens de medewerker klopte dit, volgens haar was het vegetarische surimi, gemaakt van meel. Op Google vind ik deze variant van surimi niet terug, vandaar mijn vraag: kan surimi ook vegetarisch zijn?

Ik ben benieuwd naar de antwoorden!

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee, het is nog niet gelukt surimi vegetarisch te maken. Bij surimi wordt het vlees van vis en van landdieren (restproducten) eerst fijngehakt. Het resultaat wordt vervolgens gestampt, verpulverd en omgevormd tot een gelatineachtige pasta. Afhankelijk van de gewenste textuur en smaak van het eindproduct, wordt deze pasta gemengd met verschillende toevoegingen zoals zetmeel, eiwit, zout, plantaardige oliën, sorbitol, suiker, soja-eiwit, kruiden en smaakstoffen. Misschien is de ‘vegetarische surimi’ zo gemaakt, maar dan zonder vlees en vis. Dit mag je geen surimi noemen. . “Op Google vind ik deze variant van surimi niet terug”: de vraag of surimi kan vegetarisch zijn, wordt vaker op internet gesteld. En ontkennend beantwoord.

Toegevoegd op 04 januari 2020 10:17: tekst
Bronnen:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Surimi

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100