ik wil een chocolade toetje maken, maar de bodem moet hard zijn, nu had ik de chocola met eiwit gemengt, maar kan dit eigenlijk nog wel hard worden??
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Koken. Vragen over dranken, uit eten en bestellen, vegetarisch en veganistisch en voedingsmiddelen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
ik was laatst pannenkoeken aan het bakken en ik zag toen allerlei figuren in de pannenkoeken maar ik vroeg me af hoe komt dat nou.
Ik heb een cake gemaakt en nu wil ik hem wat opvrolijken met marsepein, maar blijft dat zitten als je het over op drukt of moet er iets tussen dat het effect heeft van lijm?
Toegevoegd na 45 seconden:
Over=op
Toegevoegd na 1 minuut:
Over=er
Kersenvlaaivulling van Hak en vanillevla.
Kan ik ze gewoon meebakken met het taartdeeg die minimaal een uur de oven in moet?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing