Vrienden uit het buitenland komen volgend maan op vakantie, kunnen ze drank meenemen in de baggage als ze nog niet 18 zijn?

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee, dat mag niet. Volgens artikel 45, lid 1 van de Drank- en Horecawet geldt: "Het is degenen die de leeftijd van 18 jaar nog niet hebben bereikt, met uitzondering van personen van 16 of 17 jaar die dienst doen in een inrichting waarin het horecabedrijf wordt uitgeoefend, waaronder begrepen het zijn van barvrijwilliger in een inrichting in beheer bij een paracommerciële rechtspersoon, verboden op voor het publiek toegankelijke plaatsen alcoholhoudende drank aanwezig te hebben of voor consumptie gereed te hebben, met uitzondering van plaatsen waar bedrijfsmatig of anders dan om niet alcoholhoudende drank voor gebruik elders dan ter plaatse wordt verstrekt." Dit artikel(lid) geldt ook voor gesloten verpakkingen.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0002458/2015...
https://nl.wikipedia.org/wiki/Drank-_en_Horecawet

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100