Waarom zijn mandarijnen uit blik soms zuur?
Ze zijn bijna altijd zoet, maar soms heb je er zo'n blik tussen zitten waar hele zure mandarijntjes in zitten. Hoe kan dit?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Eten & Drinken. Specifieke vragen over dranken, koken, uit eten en bestellen, vegetarisch en veganistisch en voedingsmiddelen vind je in één van de subcategorieën.
Ze zijn bijna altijd zoet, maar soms heb je er zo'n blik tussen zitten waar hele zure mandarijntjes in zitten. Hoe kan dit?
Bij voedingsmiddelen staat bijvoorbeeld hoeveel ijzer erin zit, maar van "heemijzer" neemt je lichaam ongeveer 25% van het voedingsmiddel op, en voor non-heemijzer is dat 1-10%.
Is dit er nu bijgerekend bij de voedingswaarde wat er van ijzer in het voedingsmiddel zit, of juist niet?
Neemt mijn lichaam daarvan dus maar een klein deel op, van wat er van ijzer bij die voedingswaarde staat?
sinds minstens 10 jaar is het zo dat bij het overgrote merendeel van de eieren als ik die gekookt heb en de schil wil afpellen, dat de schil op de een of andere wijze blijft plakken aan het ei - tezamen met een vliesje dat tussen het ei (de dooier en het eiwit) en de schil zit; resultaat is een gepelt ei dat in niks meer op een ei lijkt. hele delen ei pel ik mee als ik de schil afpel, hoe langzaam of voorzichtig ook. het ei, praktisch elk ei brokkeld gewoon af bij het pellen. ik snap er geen bal van hoe dit kan, vroeger voor 10 jaar terug kwam dit nooit voor bij eieren en pellen. ik kook ze altijd hard, de dooier en het eiwit zijn dan hardgekookt. ik heb verschillende merken ei uitgeprobeerd, alle scharrelei of vrije uitloop weliswaar. na het hard koken van de eieren leeg ik de pan en met de eieren erin giet ik er koud water op en laat dit een 15 minuten zo staan. daarna gaan ze de koelkast in. vroeger nooit dit probleem gehad ik vraag me sterk af waar dit aan ligt en hoe dit te voorkomen.
Wat ik me dus afvraag: Canada heeft zuivel uit hun voedingsrichlijnen gehaald, terwijl in Nederland het zuivel nog wel in de schijf van vijf staat. Waarom schrapt Canada melk e.d. en doet Nederland dat niet?
Op het internet is er maar weinig over te vinden...
En als het kan, maakt het dan nog uit of het een siliconen of metalen vorm is?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing