Hoewel marktplaats zoveel mogelijk doet om oplichters te weren, zie hierboven, blijft het toch je eigen verantwoordelijkheid als je iets koopt of verkoopt. In hun eigen richtlijnen staat ook:
1. Handel de transactie waar mogelijk in persoon af: u weet precies met wie u zaken doet, wat u koopt en u kunt gelijk oversteken. Lees meer
2. Laat uw gezonde verstand spreken en vertrouw op uw gevoel: als iets te mooi lijkt om waar te zijn, dan is dat meestal ook zo. Lees meer
3. Maak persoonlijk contact bijvoorbeeld via de telefoon, verifieer de gegevens van de persoon met wie u zaken doet (controleer bijvoorbeeld het bankrekeningnummer via internet) en bewaar alle informatie.
Lees meer
4. Betaal het product via PayPal en uw aankopen zijn in veel gevallen onbeperkt beschermd. Lees meer
5. Wees alert bij kopers en verkopers uit het buitenland (bijvoorbeeld Nigeria): gebruik geen (anonieme) betaalmethoden als Western Union, MoneyGram of cheques en stuur geen producten op voordat het geld op uw rekening staat.
Zie:
http://statisch.marktplaats.nl/help/veilighandelen/
Ik doe zelf alleen maar "zaken" met mensen in persoon. Boter bij de vis, gelijk oversteken.
Als je iets unieks wilt kopen, maar de verkoper zit aan de andere kant van het land, zou ik er zelf toch heen gaan en geen risico nemen.