Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat is mijn bruto inkomen als ZZP-er bij het aanvragen van toeslagen?

Hoi allemaal.

Op de site van de belastingdienst wil ik berekenen hoeveel toeslag ik zal krijgen. Hiervoor dient het bruto inkomen ingevuld te worden. Toen ik nog in dienst was, was het makkelijk, gewoon even op een loonstrookje kijken. Maar nu ben ik ZZP-er en zou niet weten wat nu voor de toeslagen mijn bruto inkomen is. Waarschijnlijk iets met de winst uit ondernemen... Maar dan inclusief BTW? OF?... Ik kan het helaas niet vinden.

Kan iemand mij helpen?

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden

Hoe corrigeer ik mijn btw aangifte als ik onterecht de kleine ondernemersregeling (KOR) heb toegepast?

Aan het begin van dit jaar had ik nooit durven dromen dat ik zóveel omzet zou draaien met mijn nieuwe webshop. Ik heb daarom bij de btw aangiften van Q1 en Q2 de kleine ondernemersregeling toegepast. Hierdoor heb ik in Q1 en Q2 geen btw afgedragen.

Door een fantastisch derde kwartaal, kan ik nu al concluderen dat ik niet onder de grens van € 1883 te betalen btw blijf dit jaar. Hierdoor val ik dus toch niet onder de kleine ondernemersregeling.

Ik moet nu met terugwerkende kracht de btw van Q1 en Q2 nog betalen. Hoe moet ik dit doen?

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden

Vakantiedagen uitbetalen, of inwisselen voor ziektedagen (70%). Wat is voordeliger?

Goedendag,

Dit is mijn laatste maand bij mijn huidige werkgever. Mijn contract verloopt namelijk en wordt niet verlengt. Ik ga dus , als ik geen werk vind, de ww in :(

Nu heb ik nog 10 verlofdagen opgebouwd.
En ik ben net ziekgeweest (6 werkdagen). Waarbij (in het contract) de eerste werkdag niet wordt vergoed, en de rest van de dagen 70%

Nu zit ik in dubio. Wat is voordeliger (gezien ik straks ww krijg en dus ook 70% uitbetaald krijg en dus lastig rond kom)



Wat zal ik doen?:
Uitbetalen van mijn verlofdagen, ik geloof 52% belasting.
Of eventueel vragen om mijn verlofdagen in te wisselen voor bijvoorbeeld de eerste ' onbetaalde' ziekte dag, of juist voor alle ziekte dagen?

Stel ik verdien 3500 p mnd bruto.


Wie o wie kan mij helpen met advies hierin. Bedankt?

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing