ouders willen een extra huis kopen om te verhuren. Is het verstandig om op papier de 3 kinderen al eigenaar te laten worden?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik doe naast een 36-urige baan 8 uur per week consulting voor een Amerikaans bedrijf. Ik heb me ooit ingeschreven bij de kvk maar doe daar eigenlijk verderniets mee. Kan ik nu bij de belastingaangifte mijn extra inkomsten beter opgeven als inkomsten uit overig werk of via mijn onderneming? En als ik de inkomsten opgeef als inkomsten uit overig werk, kan ik dan bijvoobeeld een laptop aftrekken van de belasting?
Mijn zoon heeft een eigen hypotheek op deze zomerwoning,eigen huisnummer en brievenbus. Worden wij straks toch gekort op onze AOW omdat we voordeur delers zijn? Ik heb gehoord dat dit 300 euro per mnd is, wij krijgen een AOW van 1400 euro, moeten wij strak wat we te kort hebben bij mijn zoon halen?
Mijn vriendin en ik wonen sinds kort samen, we zijn met z'n drieën want mijn vriendin heeft een kind uit een vorige relatie.
Zijn wou nou voor de belastingdienst toeslagpartners? Wij zijn dit liever niet omdat we dan geen recht hebben op toeslagen maar volgend de belasting dienst word je automatisch toeslagpartner als er een kind bij woont.
Ik vind dit raar omdat je als je geen kind hebt ook minder kosten hebt en dan wel toeslagen krijgt, terwijl met kind alles duurder is en je dan juist geen toeslagen meer krijgt.
Iemand eng idee?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing