Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat is economisch gezien beter. De overheid die leent van beleggers of de overheid die via belasting het geld weghaalt bij de beleggers?

In het eerste geval is de overheid geld schuldig en de belegger heeft een vordering. In het tweede geval is de overheid schuldenvrij maar heeft de belegger geen vermogen. In beide gevallen geeft de overheid het geld uit dus het geld blijft in de economie aanwezig.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Doet de belastingdienst moeilijk over 100 euro inkomsten die je vergeten bent in je aangifte?

Stel dat je een klein bedrag in een jaar (bvb 100 euro) met bijvoorbeeld advertenties verdient op je site en je bent vergeten dit op te geven in je aangifte en het is al te laat om het nog op te geven. Waarschijnlijk hoef je er niet eens belasting over te betalen, maar officieel had je het wel moeten opgeven. Als de belastingdienst hier achterkomt doen ze hier dan moeilijk over?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing