Welke invloed heeft eigenwoningforfait op de belastingaangifte?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Heb je spaargeld, dan betaal je belasting over de rente. Maar de belastingdienst rekent met 4% rente die je krijgt. Terwijl de bank je maar ca. 2% rente geeft.
Waarom verandert het rentegetal waarmee de belastingdienst rekent niet mee met de marktwaarde? Die 4% is al heel lang zo volgens mij.
Ook is het me opgevallen dat dit jaar alleen opgeeft je geld op 1/1/2011. En dus niet meer het gemiddelde over het jaar 2011.
Kortom, heb je geld verdient in 2011, dan hoef je minder belasting te betalen als dat is in 2010 zou moeten doen.
Heb je geld verloren, moet je relatief meer belasting betalen. Iets als een oneerlijke verdeling??
Ik weet niet zeker of ik hem nou goed heb opgestuurd of niet? Dus wil ik graag weten of alles goed is gegaan maar ik weet dus niet hoe ik dit kan doen.
Er is een man op leeftijd met een hoop geld teveel; hij wil zijn neef 15.000 euro schenken. Hij wil zo min mogelijk geld aan de belasting betalen, maar wel op een legale manier.
De vrijstelling voor belastingvrij schenken voor overige verkrijgers is (afgerond) 2.000 euro per jaar en de belasting op schenken is 30%. Als hij niets doet dan betaalt de oom dus 15.000 euro uit en hiervan moet de neef (30% van 13.000) 3.900 aan de fiscus betalen.
Nu heeft de neef 4 kinderen. Om de schenkbelasting te verminderen maakt de rijke oom 7.000 over aan zijn neef en 2.000 euro aan ieder volwassen kind van zijn neef. Dit met het doel om bij de kinderen gebruik te maken van de vrijstelling van 2.000 euro per persoon. In totaal schenkt hij dus 15.000 euro aan 5 personen. De neef betaalt 1.500 belasting (7000 – 2000 = 5000 * 30%) en de 4 kinderen van de neef schenken ieder de 2000 (belastingvrij) door aan hun vader.
Hiermee heeft de neef dus 7000 -/- 1.500 + (4*2000) = 13.500 netto over van de 15.000 euro die de oom betaald heeft.
Nu mijn vraag: mag dit van de belastingdienst en is dit een legale manier van belastingverminderen of wordt dit gezien als fraude?
(PS. voor de zekerheid heb ik het verhaal anoniem gemaakt en wat bedragen veranderd)
kan ik dan b.v. medische kosten die onder me eigen risico vielen, studie boeken enzo aftrekken terwijl me inkomsten nihil zijn? ik studiefinanciering dat is onbelast.
Toegevoegd na 57 seconden:
oeps sorry spelfouten
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing