ik krijg al 9 jaar geen alimentatie maar hij declareert het wel bij de belasting kan ik hem aangeven en het achterstallige geld terug krijgen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Want uiteindelijk gaat het over de belasting over het eindbedrag van een bepaald product of dienst die de eindafnemer in zijn geheeld betaalt, niet alleen de belasting over de meerwaarde door het verhandelen.
Ik heb dit nooit begrepen. Kan iemand dit uitleggen?
ik had per ongeluk verkeerde rekeningnummer doorgegeven dus heb ik weer via digid veranderd bij mijn toeslagen en na 24 uur staat er ook verwerkt maar je krijgt dus eerst een formulier thuis dat je dat moet bevestigen eerder krijg je geen geld, nu had ik ze gebeld en gevraagd kan ik dan niet gewoon langs gaan bij de belastingdienst bij de balie en daar bevestigen, want heb dan gelijk me bankpas en legitimatie wat ik kan laten zien, dan kunnen ze dat toch gelijk veranderen, nee zeiden ze door de telefoon, die formulier moet je opsturen en kan 2 weken duren voordat verwerkt is, dus ik snap het niet...waarom bestaat er dan een balie bij de belastingdienst zegt ze omdat sommige mensen geen internet hebben , ik zo ja maar telefoonnummer is toch gratis...ja sorry snap best vanwege de fraude maar vind het raar dat je dan niet langs kan gaan..en dat er wel op je eigen toeslagen.nl wel staat dat het verwerkt is terwijl daadwerkelijk nog in behandeling is want je krijgt geen cent pas als je bevestigd heb dat je rekeningnummer klopt...langsgaan is dan veel makkelijk om te bevestigen toch?
Ik heb begin 2011 een bedrag aan terugwerkende kracht van het UWV ontvangen omdat ze mijn aanvraag Wajong, die ik jaren geleden heb ingediend in eerste plaats niet wilde toekennen. Na veel rechtzaken en na uitspraak van de rechtbank die mij uiteindelijk gelijk gaf ontvang ik sinds ongeveer Oktober 2010 een Wajong uitkering. In hun besluit kennen ze mij de Wajong met terugwerkende kracht toe tot 2006. Voordat ik de Wajong kreeg had ik een bijstandsuitkering en deze heeft het UWV dan ook verrekend met het uit te keren bedrag over voorgaande jaren. Uiteindelijk bleef er toch nog een paar duizend euro over die ze naar mij overmaakte. Nu kreeg ik afgelopen week de jaaropgaaf 2011 van het UWV waarin staat dat ik een fiscaal loon heb van 23.224 euro en er 2079 euro loonbelasting is betaald. Het ziet er dus naar uit dat ik dit jaar aan de belastingdienst heel veel geld moet betalen. Ik weet dat ik hier nog de algemene heffingskorting, jonggehandicaptenkorting en studiekosten van 880 euro vanaf kan trekken maar dan nog blijft er een aardig bedrag openstaan. Mijn vraag is dan ook wat kan ik hier aan doen, is middeling een optie? Of zoals in mijn andere vraag, kan ik hier de jonggehandicaptenkorting van de jaren dat ik geen Wajong had maar er wel recht op had er nog vanaf trekken?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing