Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat merken mensen met een ruim inkomen van de crisis?

Alles in het nieuws mbt de crisis, gaat over de zorg/kinderopvangtoeslag etc.
Wat ik me afvraag wat merkt een gezin van 50-65 jarigen met een ruim inkomen van rond de 50-100 duizend euro p.p.p.j van de crisis.
Ze hebben geen kinderen meer te onderhouden, geen recht op toeslagen. Aan de inkomensbelasting/hypotheekrenteaftrek word ook niet getornd.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Ik heb twee bijbanen, echter heb ik achteraf gezien bij de verkeerde werkgever loonheffingskorting aangevraagd, kan dit nog teruggedraaid worden?

In eerste instantie had ik gedacht dat ik bij de ene baan veel meer zou werken, echter heeft die andere baan (die ook veel leuker is en veel beter verdiend), mij toch aardig wat werk kunnen aanbieden waardoor ik nu bij me baan waar ik loonheffingskorting 1 dag heb gewerkt deze maand en bij die andere andere al rond de 10 dagen.

Nu word er wel aardig wat belasting ingehouden, waar dit achteraf niet had gehoeven.. Kan ik dit aan het einde van het jaar terugvragen bij de belastingdienst?

Alvast bedankt.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Buurman is gepensioneerd. Zijn werkgever, het Bisdom van de Katholieke Kerk, blijkt meer dan 12 jaar geen aow-premie te hebben afgedragen. Wat nu?

Buurman Peter heeft lang als koster gewerkt in de plaatselijke kerk.
Nu hij gepensioneerd is blijkt opeens dat zijn werkgever, het Bisdom, nooit de aow premie voor hem heeft betaald
en wordt hij gekort...
Hoe moet hij nu handelen om één en ander recht gezet te krijgen?

Vriendelijk dank voor jullie advies.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Hoe zit het precies met belasting vs vakantiegeld/dagen?

Ik werk bij een uitzendbureau en heb vooral in de zomervakantie veel uren gemaakt. Ik zie op mn loonstrook een bedrag bij vakantiegeld (200nogwat) en vakantiedagen (200nogwat). Stel, ik stop in november en ik neem geen vakantiedagen op dan krijg ik het bedrag van 200nogwat uitbetaald. Maar gaat hier nog van af of is die 200nogwat wat ik ook echt kan verwachten? Hetzelfde met het vakantiegeld, wat en zo ja hoeveel gaat hier nog van af? En als er wat afgaat van vakantiegeld/dagen, kan ik daar later ook aangifte van doen bij de belasting?

NB. Ik heb tot nu toe bruto zo een 2800 verdiend, dus ik neem aan dat ik in een van de laagste belastschalen/schijven zit?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing