Belasting en BTW vraag: Als ik van een verkocht artikel € 1.-- doneer aan een goed doel, bereken ik dan BTW over die € 1.--?
Trek ik die € 1.-- ook af van de winst belasting?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Trek ik die € 1.-- ook af van de winst belasting?
Binnenkort komt er een bod van een externe investeerder waardoor er een waarde aan het aandelenpakket gegeven kan worden.
moet hier dan vermogensbelasting over betaald gaan worden ?
Ik moet voor een cateringklus 2 dagen van Hoorn naar Amsterdam en parkeren in het centrum. Ik rij met een geleende auto. Hoe zet ik de kosten op de factuur? En doe ik dat in- of exclusief btw?
is de 0,19 % per km in- of exclusief btw? Laat ik het de opdrachtgever in- of exclusief btw betalen?
Parkeren kost €16,- per dag (voor een paar uur parkeren), dus ik ben totaal €32,- kwijt aan parkeren. Ik weet dat daar 19% btw bij in zit? Voor deze ook de vraag, laat ik dit de opdrachtgever inc. of excl. BTW betalen?
Ik heb het nu zo op de factuur staan:
benzinekosten: 2x 96 km x €0,19= €36,48
Parkeerkosten 2 x €16,-= €32,- totaal: €68,48
Maar ik heb geen idee hoe het nou zit met het wel of niet doorberekenen van BTW.
Heb al gegoogled en ook op deze site gekeken, maar kom er niet uit. Overal staat weer wat anders en nu vind ik het alleen nog maar onduidelijker
Plus extra vraag: Als ik de bon van het tanken bewaar, kan ik daar dan ook nog btw van terug vragen?
De opdracht vind in Nederland plaats, maar de opdrachtgever betaald vanuit de U.K.
Ik ben vanzelfsprekend ondernemer en dus BTW-plichtig.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing