snelle schildklier wordt behandeld met euthyrox en strumazol. Ik heb nog steeds last van overdadig zweten, is hier iets aan te doen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.
Stel je denkt dat je ADD hebt en je slikt Ritalin. Je voelt je daarna wat beter (capabel). Mag je dan concluderen dat je inderdaad AD(H)D hebt?
Ik word regelmatig 's nachts wakker, steevast rond een uur of 4, omdat ik het enorm heet heb. Soms zo heet dat ik ervan zweet.
Ik moet dan het dekbed van me af gooien en tien tot vijftien minuten afkoelen. Dan zakt mijn temperatuur en begin ik het koud te krijgen (ik slaap met open raam). Dan doe ik mijn dekbed weer over mij heen en slaap ik gewoon verder tot ik vanzelf wakker word, meestal een paar minuten voordat de wekker gaat.
Gedurende de hele nacht is mijn temperatuur normaal, alleen rond 4 uur word ik dus wakker van de hitte.
Als ik probeer minder warm te slapen, kom ik slecht in slaap of word ik al eerder wakker omdat het toch te koud is. De temperatuur is dus goed - behalve rond 4 uur.
Hoe kan dit? Is deze temperatuurcyclus normaal, dat wil zeggen is dit gewoon een onderdeel van de normale nachtelijke temperatuurcyclus van de mens? Kan er een andere oorzaak zijn?
Toegevoegd na 3 minuten:
Ik heb er verder geen last van. Ik ben gewoon 's nachts een kwartiertje wakker, dat is alles. Ik heb een regelmatig slaapritme en ik krijg, ook zonder dat kwartiertje, voldoende slaap.
Ik slaap met open raam. De verwarming is dit seizoen nog niet aangeweest. De hitte-aanval ligt dus puur aan mij, de temperatuur in de slaapkamer verandert niet. Voor zover ik weet lig ik ook niet meer of minder onder mijn dekbed.
Niets om me zorgen over te maken dus. Ik vraag me alleen uit pure nieuwsgierigheid wat de oorzaak zou kunnen zijn van dit verschijnsel.
Mijn dochter heeft 5 maanden geleden haar onderarm gebroken (zowel spaakbeen als ellepijp). Beide botten zaten nog net door een klein stukje botvlies aan elkaar. Deze zijn door de chirurg netjes gezet en dus was een operatie niet nodig. Mijn dochter heeft nergens meer last van. Volgens haar chirurg mag zij een jaar lang niet turnen, omdat de kans groot is dat ze het opnieuw breekt. Is dit inderdaad zo,
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing