Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Ik wil een beugel, maar heb geen verzekering daarvoor. Hoe kan ik dit het best financieren?

Ik ben 18 jaar en heb alleen een basis verzekering bij CZ. Hierdoor worden de tandarts en orthodontist kosten niet vergoed. Ik zou graag echter een beugel willen omdat ik mijn tanden niet helemaal goed vind staan. Maar ik weet dus niet hoe ik verder moet, is het verstandiger om alles contant te betalen? Of is het beter om een verzekering af te sluiten. Indien ik alles contant zou betalen dan zou ik toch als mijn beugel er uit zou zijn nog steeds moeten blijven betalen voor de controle van de spalken? (kan heel je leven erin blijven) Of worden de spalken gecontroleerd bij je tandarts? Indien dit zo zou zijn dan lijkt het mij verstandiger om de orthodontist kosten (plaatsen beugel) zelf te betalen en mij te verzekeren voor tandartskosten. zodat ik ook gelijk voor mijn tanden gecontroleerd word.

Wat lijkt jullie het verstandigst?
Want nu heb ik dus helemaal geen verzekering en dat is denk ik niet normaal. Graag zou ik willen weten hoe ik dit moet oplossen."

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Gebit

Wat kan je doen als je moeder van 88 jaar vreselijk veel pijn heeft?

Beste mensen,

één van mijn beste vriend zijn moeder van 88 jaar ligt al 7-tal jaren in het rusthuis, maar ze kampt met ondraaglijke/chronische pijnen dat ze er gewoon van jankt en schreeuwt.

Aangezien deze vriend heel veel betekent voor mij kreeg ik net een bericht binnen met het volgende:

"Wat moet ik doen, mijn ma schreeuwt van de pijn, ze vraagt haar buik platter te leggen op het bed maar ze ligt al plat, ik kan niet doen wat ze zou willen"

Volgens mij is zijn moeder ook stilaan haar bewustzijn aan het verliezen en ze jankt en schreeuwt heel erg van de pijn die niet meer te genezen is, ze krijg enorm veel pijnstillers en andere medicatie, waaronder morfine en andere sterke medicijnen...

Ik had alleen maar willen vragen hoe jullie zouden omgaan in zo'n toestand?

Ik zou hem graag willen steunen maar ik weet niet hoe :|

Toegevoegd na 4 dagen:
De moeder is vandaag rond 19u gestorven :(

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Tips tegen hypnofobie ?

Ik heb op het einde van de zomervakantie hypnofobie beginnen te krijgen (angst om in slaap te vallen). Ik had er in het begin een beestje last mee en dan 3 maanden niet meer maar vanaf begin deze week is het opnieuw erger geworden. Ik heb angst voor het feit dat je je bewustzijn verliest tijdens het slapen. Ik probeer bijvoorbeeld zo laat mogelijk te gaan slapen. Iemand tips ?
Alvast Bedankt!

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing