Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe voorkomen dat contactlenzen pijn doen en/of uitvallen tijdens uitgaan?

Ik draag zachte maandlenzen en soms komt het voor (eigenlijk altijd) dat ze versleten geraken en het einde van hun levensloop bereiken. Vaak heb ik er geen last van omdat ik ze na 30 dagen dus automatisch weggooi. Maar soms halen de lenzen niet eens de 4 weken en dan laten ze dat ook vrij plotseling weten - van de ene op de andere dag - beginnen ze plotseling zich in allerlei pijnlijke posities te verwringen, verplaatsen en inkrimpen - totdat ik ze eruit haal of vallen ze ineens zelf uit door droogte.

Ik wil deze tekst niet omslachtiger maken - dus hoe voorkomen? En het gebeurt ook altijd weg van huis tijdens het reizen of stappen - natuurlijk.

BTW: Ik draag ze gemiddeld 10-12 uur per dag.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Optiek

wat is een goed alternatief voor metformine?

ik slik nu zo'n 3/4 jaar metformine met erg weinig resultaat.
mijn suiker schommelt tussen 10.4 en 9.7 ik ben pas van 1 tablet naar 2 tabletten overgegaan.
ik heb hierdoor weer meer kriebels in mijn keel, een enorm droge mond, en snachts plas ik erg vaak,heb slecht zicht aan 1 kant.en ben de afgelopen 2 maanden 6 kilo aangekomen van die troep
wie heeft er met andere medicijnen een goed effect?
hoor het graag

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Ziekten

wat is het grote verschil tussen een internist en een revalidatie arts?

mijn orthopeed zei tegen mij, gezien je meerdere lijfelijke klachten en toestanden is het mischien toch raadzaam om naar een revalidatie arts te gaan zodat alles vanuit 1 punt geregeld kan worden..de diabetis verpleegkundige raad mijn aan om naar een internist te gaan om mijn schildklier en stofwisseling ed na te laten kijken.
nu vraag ik mij werkelijk af waar ik het beste terecht kan voor mijn veelvoudige aandoeningen..
biuj de huisarts word ik nml ook niet veel wijzer

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing