Ik wil dat de vruchtgebruiker mijn woning verlaat .kan dat?

Weet jij het antwoord?

/2500

Net als in Nederland en België, kan een woning in Spanje in sommige gevallen in het eigendomsregister vermeld staan als aan de ene kant 'blote eigendom' en aan de andere kant 'vruchtgebruik'. Vruchtgebruik is het juridisch zakelijke recht van een natuurlijke of rechtspersoon om andermans goed te gebruiken en de vruchten daarvan te plukken alsof hij of zij zelf de eigenaar was. Mits en zolang het goed zelf in stand blijft (artikel 476 Spaans Burgerlijk Wetboek). De vruchtgebruiker is dus degene die het recht en de plicht heeft (op de voorwaarden waarop het vruchtgebruik is vastgelegd) om van het eigendom te genieten en dit te behouden overeenkomstig de voorwaarden waarop het vruchtgebruik werd vastgelegd. Het vruchtgebruik kan om verschillende redenen worden beëindigd, zoals door het overlijden van de vruchtgebruiker of doordat de rechtspersoon als vruchtgebruiker ophoudt te bestaan. Het vruchtgebruik kan ook eindigen wanneer de erflater een reden voor beëindiging in zijn testament heeft vastgelegd. Vruchtgebruik kan dus niet in alle gevallen worden opgeheven door de zogeheten blote eigenaar. De bijbehorende belastingen worden geheven door de autonome regio's in Spanje (de comunidades autónomas). Deze hebben veelal een eigen wetgeving hieromtrent, wat de consolidatie van de eigendomstitel vrij complex kan maken. U zult de hulp van een in deze materie gespecialiseerde advocaat in moeten roepen. Mijn bron: https://inspanje.nl/zakennieuws/8231/het-ontbinden-van-het-vruchtgebruik-op-een-woning-in-spanje/

Toegevoegd op 30 juli 2020 16:41: tekst
Bronnen:
https://www.arcos-lamersasociados.com/nl/2...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100