Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Wonen. Specifieke vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, huren en vastgoed, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe kan ik mijn rolgordijn zonder koord repareren?

Hallo iedereen, ik woon sinds kort alleen in een nieuwe woning en ben helaas niet de handigste en heb niemand die ik om hulp kan vragen. In de woning hangen rolgordijnen en 1 daarvan rolt niet automatisch omhoog. Het gaat om een rolgordijn zonder koord: je moet er aan trekken om hem automatisch omhoog te laten klappen. Helaas werkt dit bij 1 rolgordijn niet, waardoor ik telkens met de hand omhoog moet rollen. Ik heb een foto toegevoegd van de plek waar het probleem zich (vermoed ik) voordoet. Heeft iemand de truc om dit te repareren? Ik heb het geprobeerd te googlen, maar krijg dan alleen oplossingen voor rolgordijnen met een koord. Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden

Radiator maakt krakend geluid, hoe verhelp ik dat?

Mijn radiator maakt een heel raar krakend geluid wanneer de kachel in mijn appartement aanslaat, luister naar https://vocaroo.com/19gSlxHnTXTu voor een audio voorbeeld. Het maakt ook niet uit of de radiatorknop uit of aan staat, zodra de kachel aanslaat maakt hij dit geluid en blijft dit doen (zelfs als hij al lang warm is). Wanneer de kachel in het appartement dan volledig afsluit omdat de ruimte warm genoeg is, is het geluid ook gelijk weg. Geluid komt echt van binnenin de radiator vandaan. Iemand enig idee wat dit kan zijn? Alle andere radiatoren in het huis doen dit overigens niet, jammer dat de krakende radiator net in mijn slaapkamer is ;)

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden

Er is schimmel in mijn huurwoning ontstaan door condens op de ruiten, wie is verantwoordelijk?

Wij hebben dit jaar een heleboel last van condens vorming op de ruiten waardoor ook zwarte schimmel ontstaan rond de kozijnen, in alle kamers van het huis. We hebben een huurwoning en onze huurbaas zegt dat we goed moeten ventileren en dat de ramen vervangen een te grote kostenpost is. Daarnaast zijn de ramen wel dubbelglas, maar komt er alsnog redelijk wat tocht doorheen.
We verwarmen ons huis tot de aangeraden temperatuur van 19 graden en ventileren door de ramen dagelijks ongeveer een uurtje open te zetten. Nog steeds blijft er enorm veel condens op de ramen staan. We maken de schimmel schoon maar elke 14 dagen is het weer volledig terug.
We vragen ons nu af of de huurbaas hierbij verantwoordelijk is of wij?

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden

Hypotheek in box 3 - waar vind ik informatie?

Ik heb een nieuwe hypotheek afgesloten. De rente is erg laag, en de rente-aftrek is ook nog eens heel beperkt. Daarom wil ik onderzoeken of ik mijn hypotheek in Box 3 kan opvoeren, in plaats van inBox 1 zoals de rest van Nederland dat doet.

Waar vind ik daar goede informatie over?

Ik wil graag weten
- of dit kan en mag
- wat de consequenties zijn
- hoe ik dat moet regelen

.

Extra informatie:
- De hypotheek is in 2022 nieuw afgesloten.
- Maar als voortzetting op een oude hypotheek.
- Ik val dus onder de oude hypotheekregels.
- Een deel van de hypotheek is aflossingsvrij.
- Ik betaal vermogensrendementsheffing.
- Rente: 1,29% op het aflossingsvrije deel, tien jaar vast.

avatar image
3 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing