Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Wonen. Specifieke vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, huren en vastgoed, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe voorkom ik dat mijn wasmiddel (pods) in de rubberen rand van de wasmachine komt?

Heel vaak zie ik mijn wasmiddel (zo'n oplosbaar zakje met vloeibaar wasmiddel) al na een paar omwentelingen in de rubberen rand van de deur verdwijnen.

Uiteindelijk lost het zakje ook zo op maar dat duurt heel er lang, en soms blijven er resten achter in de rand. Dit lijkt me niet goed voor het wasproces.
Goed tussen de was verstoppen helpt maar een beetje.

Is hier iets tegen te doen zonder over te moeten stappen op ander wasmiddel? Kan het bijv aan een te volle machine liggen?

avatar image
8 jaar geleden

Kan het verschil in energiemeters worden verklaard?

Sinds 4 jaar heb ik een slimme meter, maar omdat ik dat ding al meteen niet vertrouwde, heb ik ter controle er een analoge energiemeter achter gehangen, deze heb ik laten ijken en installeren door een erkend installateur. Al mijn stroom wordt dus gemeten door 2 meters. Mijn analoge meter had in het begin een afwijking (verschil) van 11 KW per 1000 KW.
(Minder dan de slimme). Maar dat verschil werd elk jaar groter! Nu zit ik al op een verschil van 85 KW per 1000 KW. Hoe kan dat worden verklaard?
Mijn vriend de installateur zegt dat dat iets met de snelheid van piekspanning meten te maken kan hebben, maar nooit zoveel verschil. De enige mogelijke verklaring die ik tot nu toe heb, is dat die slimme meter op afstand wordt gemanipuleerd om mij meer te laten betalen... Iets wat ik dus nooit zou kunnen bewijzen als het er op aankomt.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Energie

Keuken kraan die incidenteel lekt. Hoe kan dat en wat te doen?

Ik heb een keukenkraan die incidenteel lekt (zeg eens in de 2-3 weken). Het duurt dan een halve dag tot 2 dagen dat deze druppelt, de kranen zijn dan ook zeer moeilijk dicht te krijgen. Maar even zo vlug als het verschijnt, verdwijnt het probleem meestal weer. We hebben al meerdere kleine reparaties toegepast (sierhuizen vervangen bijv), maar zonder resultaat. Enig idee wat dit kan zijn en wat te doen? Bij voorbaat dank. Fred

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wonen
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing