Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Mag een leverancier een te laag geprijsd product ook na levering terug vragen?

Zie dit artikel op nu.nl: https://www.nu.nl/opmerkelijk/6377283/italiaanse-winkel-biedt-per-ongeluk-ipads-aan-voor-15-euro-en-vraagt-ze-terug.html

Hierin is vermeld dat een Italiaans bedrijf tablets heeft verkocht én geleverd voor 15 Euro terwijl deze veel meer waard waren.

"Volgens MediaWorld hadden de klanten zelf door moeten hebben dat het om een fout ging. Daarom vindt het bedrijf het een redelijk verzoek aan klanten om de tablets terug te brengen."

Het klopt dat, wanneer een aanbieding overduidelijk te mooi is om waar te zijn, dat een leverancier dan volgens Nederlands recht niet verplicht is om ook te leveren. Echter in dit geval is wél al geleverd.

Dit betreft een Italiaanse case, maar stel dat dit een Nederlandse case was: maakt het dan uit dat er reeds geleverd is ?

TurfGraver
2 weken geleden
In reacties daarop leuke soortgelijke zaak.
https://uitspraken.rechtspraak.nl/details?id=ECLI:NL:RBROT:2018:9596
Ozewiezewozewiezewallakristallix
2 weken geleden
@TurfGraver
Mooi vergelijkbare zaak. Dank.
Ik begrijp uit dit vonnis dat het feit dat een product reeds is uitgeleverd niet uitmaakt.
KleinDuimpje
2 weken geleden
https://blog.iusmentis.com/2020/07/16/een-koop-wordt-helemaal-niet-definitief-door-ontvangst-van-het-product-wat-krijgen-we-nou/

Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.

Geef jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Antwoorden (1)

Binnen Nederland zijn er ook soortgelijke situaties geweest. Enige jaren geleden bij Neckermann als ik me niet vergis. Een TV toen die voor een paar euro werd aangeboden. Verschil was echter toen dat de TVs nog niet uitgeleverd waren. Er zijn toen ook zaken aangespannen, maar de rechter deed daarbij de uitspraak dat een bedrijf niet een prijs hoeft te garanderen wanneer duidelijk blijkt dat de prijs niet kan kloppen. Als dit geval vanuit Italië hier was gebeurd, had de winkel dus niet hoeven uit te leveren.

Groot verschil hier is echter dat de producten al geleverd waren bij de mensen thuis. En nu wil de winkel er op terug komen. Ik denk dat dit weinig stand zou houden in NL omdat de fout pas later ontdekt is. De koop is al helemaal afgerond. Voor diegene die het nog niet ontvangen hadden, zou de order geannuleerd worden of met de aanvullende voorwaarden alsnog door kunnen gaan.

Dus strikt genomen, een leverancier mag het product natuurlijk altijd terug vragen, maar het eisen (zoals in Italië gedaan is), zou m.i. hier in NL niet mogen. Wil niet zeggen dat een groot bedrijf als Mediamarkt daar een boodschap aan heeft.
(Lees meer...)
2 weken geleden
HeerVoldemort
een week geleden
@Thecis heb je de link gezien die TurfGraver heeft gedeeld? Die toont aan dat het blijkbaar wel kan en mag. Dat een winkel het item in kwestie terug eist.
Deel jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing