Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Heb ik recht op een schadevergoeding doordat ik iets waardevols op het werk vergeet?

Voor het werk dat ik doe heb ik een tas(van het werk) nodig. 's Avonds bij terugkomst op kantoor vergeet ik mijn eigen spullen uit de tas te halen. De volgende ochtend bel ik mijn baas met de vraag of hij deze spullen apart wil leggen. Hij zegt me toe dit te doen. Als ik diezelfde dag op kantoor kom om mijn spullen op te halen blijken deze nergens meer te zijn. Iedereen wijst elkaar aan en ik vertrek met lege handen.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wetgeving

hutten bouwen in het bos is dit strafbaar?

stel er word een ondergrondse hut gebouwd midden in een afgelegen stuk bos, de hut is niet opvallend en veilig voor de dieren die hier ook geen last van kunnen hebben de hut is sterk genoeg om er over heen te lopen. zijn de mensen die deze hut hebben gebouwd in overtreding van een wet of regelgeving? zouden deze mensen er problemen mee kunnen krijgen? zelfs als ze verder geen overlast mee veroorzaken?

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wetgeving

mag een wijkagent in burger bekeuren zonder dit kenbaar te maken?

"Ik reed in een straat de verkeerde kant op toen een man zei, je rijd de verkeerde kant op. Ik zei ja sorry maar de andere kant stond een vrachtwagen. De volgende dag staat die bij me aan de deur, in uniform en zegt dat ik een bekeuring krijg van €139,00. Mag dit zomaar? Hij was in burger, zijn hondje aan het uitlaten. Ik zie het meer als burgertje pesten. En als hij het nog een x zou zien ben ik mijn rijbewijs kwijt. Hij kwam erg dreigend op mij over.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wetgeving

Boetes gehad. Hoe weet ik wat ik moet gaan betalen?

Ik heb gisteren 3 boetes gehad 1 is zoiezo voor het rijden zonder rijbewijs op een scooter
Vandaag heb ik weer de zelfde boetes gehad terwijl ik helemaal niet reed.. motor stond uit ging er alleen op zitten toen ik de dijk af ging

Ik ben gister ook niet rijdend staande gehouden hij kwam ongeveer na 10 min dat ik gestopt was en bij me vrienden stond mag die me dan wel een boete geven? hij beweerde me eerder hebben te zien rijden nog zoiets is dat die me een boete gaf voor rijden zonder rijbewijs en voor onvezekerd rond rijden terwijl je toch altijd onverzekerd bent? en omdat me kenteken niet goed zichtbaar was kreeg ik er nog 1 bij
vandaag kreeg ik er 2 voor rijden zonder rijbewijs en zonder helm
Kan ik hier tegen in bezwaar gaan ?
En hoe weet ik hoeveel ik op de deur mat krijg?

Hoop op snelle reactie
Groetjes dimitri

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing