Hoe weten wetenschappers de leeftijd van de aarde?
Is het door naar de radioactiviteit van koolstof-14 te kijken , of iets anders ? Ik weet het echt niet.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Is het door naar de radioactiviteit van koolstof-14 te kijken , of iets anders ? Ik weet het echt niet.
Kookpunt van waterstof is -252,9C dus alles warmer dan dat bestaat het dan toch alleen in gasvorm? het is 4 uur in de nacht zie ik dit nu verkeerd?
Het verbranden van waterstof in een cv-ketel geeft max. bijna 100% rendement. Een moderne warmtepomp op stroom heeft wel 400% rendement. Maar wat als een warmtepomp met zijn hoge rendement direct op de warmte van een waterstofvlam werkt?
Doordat de aarde langzamer gaat draaien gaat de maan sneller rond de aarde draaien. Maar hoe kan een om zijn as draaiend object invloed uitoefenen op de snelheid van een satelliet als de maan. Is dat door een zogenaamde dragforce of iets anders? Hoe is dat goed uit te leggen, behalve met een formule?
Op internet lees ik dat zwart de warmte van de zon absorbeert terwijl wit dit dan weerkaatst. Maar hoe zit dat met kleuren tussenin? Krijg je het bvb warmer in de zon met donkerblauw dan met lichtgrijs?
En geldt dit ook bij een normale buitentemperatuur (dus geen rekening houden met een hittegolf maar een zomerse dag van bvb 25graden)
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing