Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waardoor hebben mineralen vaak een mooie kleur?

Als verklaring wordt dan ongeveer verteld:
In de nevengroepelementen is het laatst bij gekomen elektron een d-elektron van een binnenste schil.
Veel mineralen bevatten nevengroepelementen en de elektronen ervan staan aldoor in contact met het licht en geven het element zijn kleur.

Maar waardoor staan de binneste d elektronen juist 'garant' voor een kleur?

erotisi
10 jaar geleden

Waardoor komen elektronen van de 3d orbitaal ná de 4s orbitaal? En wat houdt dat in?

Is dat een fysische weergave wat iets inhoudt dat de elektronen van 3d waarschijnlijk ná de 4s in het atoom voorkomen.

En waarom wordt 3d dan wel toegeschreven aan de 3e schil en niet aan de vierde; komt dat doordat ze de vorm als leidend beschouwen en niet de waarschijnlijke plaats of dat toch echt eerst de 3d gevuld wordt en dan pas de 4s ook ligt 3d ruimtelijk ná 4s?

Even zo natuurlijk voor 4d,f en 5d,f,g etc.. Ik ga er vanuit dat daar een soortgelijke oorzaak achter zit, anders verneem ik dat graag.

erotisi
10 jaar geleden

Kost het evenveel energie om een veer uit te trekken als in te duwen?

Of is dat per veer verschillend? Stel je hebt bijv. een veer met een veerconstante, om de energie bij uitrekken wordt de energie bepaalt door 0,5 * D * s2. Geldt dezelfde formule dan ook voor het induwen of heeft die een eigen veerconstante?
Maw is de stijfheid van de veer hetzelfde bij het induwen als uitrekken?

erotisi
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing